واحد عصاره گیری شرکت داروسازی ابن ماسویه

واحد عصاره گیری شرکت داروسازی ابن ماسویه با کسب مجوز از وزارت بهداشت  در سال 1370 با ظرفیت هفتصد تن شروع به کار نموده است.

  1. تهیه گیاه : پس از ارسال درخواست به تولید کنندگان معتبر گیاه و درخواست نمونه گیاهی مشخص ( با ذکر نام علمی) که برداشت همان سال باشد و سپس آزمایش روی گیاه مربوطه ، سفارشات خود را انجام می دهد. همچنین  از شرکتهای مزبور اطلاعاتی در خصوص محل کشت یا جمع آوری گیاه ، زمان کشت و برداشت ، زمان و دمای خشک کردن ، روش و ابزار خرد کردن و قسمت مورد استفاده گیاه درخواست می شود.
  2. تولید عصاره : این شرکت با دارا بودن دستگاههایی همچون اواپراتور و اسپری درایر ، اکسترکتور ، پرکولاتور ، فیلتر پرس و اسانس گیر  قادر به تولید انواع عصاره های مایع (هیدروالکلی و هیدرو گلایکولی) و خشک می باشد. عصاره ها به درخواست سفارش دهندگان  به صورت تازه تولید می شوند. لازم به ذکر است که قبل از تولید انبوه ، نمونه آزمایشگاهی عصاره تولیدی شرکت برای شرکت سفارش دهنده ارسال می شود وشرکت مزبور پس از انجام آزمایش برروی آن و تأیید آن می توانند درخواست تولید انبوه را داشته باشند.
  3. انجام آزمایشات : پس از عصاره گیری ، آزمایشات لازم از قبیل آزمایشات میکروبی و پاتوژن ها  وآزمایشات  شیمیایی مانند اندازه گیری دانسیته ، میزان رطوبت ، pH و خاکستر و … در آزمایشگاه بر روی عصاره ها انجام می شود. همچنین عصاره ها دارای برگه آنالیز می باشند که برای شرکت خریدار ارسال می گردد.

نحوه سفارش عصاره : شرکت های درخواست کننده پس از تماس تلفنی و یا ارسال فکس به دفتر مرکزی شرکت داروسازی ابن ماسویه ، می توانند فرم خام مربوط به مشخصات درخواست خود را که توسط شرکت به آنها فکس می شود تکمیل کرده و فکس نمایند تا ترتیب انجام سفارش آنها داده  شود.

عصاره های تولیدی شرکت ابن ماسویه :

تا کنون انواع عصاره ها ی مایع و خشک توسط این شرکت به درخواست شرکتهای دارویی و آرایشی بهداشتی تولید شده است. برخی از عصاره های تولید شده عبارتند از :

عصاره های هیدرو الکلی نعناع ، آویشن ، زیتون ، چای ترش ، زنجبیل ، به لیمو ، تخم گشنیز ، اکالیپتوس، برنج ، چای سبز، فلفل قرمز ، ملیس ، پاپیتال و …

عصاره های هیدروگلایکولی آلوئه ورا ، تخم کرفس ، رزماری ، فلفل قرمز ، همیشه بهار ، بابونه ، چای سبز ، سیر ، برگ کاسنی ، آویشن ، برنج ، گندم و …

عصاره های خشک سدر ، حنا ، بابونه ، برگ زیتون ، چای سبز ، همیشه بهار ، مورد ، شیرین بیان ، هسته انگور ، گزنه، دم اسب ، پاپیتال و…

قابل توجه است که با توجه به نوع کاربرد عصاره تولید شده، نوع حلال آن می تواند متفاوت باشد

آیا میدانید تفاوت اسانس و عصاره چیست ؟

ممکن است شما در بروشور محصولات متعددی کلماتی مانند اسانس ، عصاره ، روغن گیاهی یا از این دست کلمات را دیده باشید و این سوال برای شما پیش آمده باشد که تفاوت آنها چیست ؟ یا اینکه آیا وجود یکی از این موارد در یک دارو باعث کیفیت بیشتر و یا اثربخشی بیشتر دارو میشود ؟

به صورت بسیار خلاصه اشاره ای به تفاوت این اصطلاحات با یکدیگر خواهیم داشت :

به طور کلی عصاره محلولی است که حاوی تمام مواد مفید گیاه مانند تانن، موسیلاژ، اسانس، ویتامین ها و املاح گیاه میباشد. اما اسانس تنها شامل ترکیبات ترپنی و یا مشتقات ترپنی گیاه میباشد. از طرف دیگر عصاره ها ممکن است حلال های متفاوتی مانند روغن، الکل، آب و یا گلیکوا داشته باشند. و تفاوت عصاره روغنی و روغن گیاهی نیز در همین نکته نهفته شده است که عصاره روغنی عصاره ای است که برای استخراج آن از روغن به عنوان حلال استفاده شده است اما روغن گیاهی روغنی است که به وسیله ی پرس مستقیم از گیاه استخراج شده است.

 

اما به طور کلی نمیتوان گفت که دارویی که حاوی اسانس است بهتر است یا دارویی که حاوی عصاره است و صرف وجود یکی از این دو مورد در یک دارو نمیتواند دلیلی بر اثربخشی و کیفیت بیشتر یا کمتر دارو باشد. و بسته به اینکه از کدام جنبه درمانی و خاصیت گیاه میخواهیم استفاده کنیم و ماده موثره ی مورد نیاز در اسانس یا عصاره گیاه میباشد تصمیم گیری در مورد اینکه از کدامیک در اجزای تشکیل دهنده دارو باید استفاده کرد، انجام میشود.

شرکت داروسازی باریج اسانس به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان داروهای گیاهی و فراورده های طب سنتی در ایران ، مجهز به آزمایشگاه های بسیار پیشرفته ای میباشد و محققان پژوهشگاه باریج همواره سعی در تولید با کیفیت ترین داروهای گیاهی با استفاده از گیاهان بومی ایرانی برای بیشینه کردن اثربخشی و کاهش عوارض جانبی دارو را دارند

.

عصاره گیری عمل خارج ساختن برخی مواد از یک ساختار متشکل یا توده غیر متشکل است که طی فرآیندهایی نظیر کشش، مکش، فشار، تقطیر، به کار بردن یک حلال و یا به طریق شیمیایی و فیزیکی انجام می شود. در داروسازی عصاره گیری منحصرا به معنی خارج نمودن مواد متشکله قابل حل از داروهای خام یا داروهای نسبتا تصفیه شده، به وسیله حلال های مناسب است و برای جداسازی مواد متشکله از مایعات محلول، حلال های اختلاط ناپذیر یا روش های مکانیکی استفاده می شود.

عصاره مواد حل شده ای که ضمن حل شدن قسمت های قابل حل گیاه دارویی در حلال به دست می آید، صرف نظر از اینکه کدام یک از دو فرآیند عصاره گیری به کار برده شود. تفاله آنچه که پس از عصاره گیری (پرکولاسیون) از گیاه دارویی برجا می ماند.

اصطلاحات عصاره گیری خیساندن: غوطه ور نمودن گیاه دارویی درون حلال یا (حلال های) مناسب، برای مدت زمان معین از چند ساعت الی سه هفته تا وقتی که قسمت های قابل حل گیا ه در حلال حل شود. فشردن: فرآیند جداسازی مایعات از جامدات به وسیله فشار دادن. پرکولاسیون: نوعی خارج نمودن است که در آن قسمت های پودر شده یا بریده شده گیاهان دارویی را درون ظرف مناسبی که در ته آن دریچه خروج تعبیه شده قرار می دهند، در این فرآیند ضمن پایین رفتن حلال، ترکیبات حل شونده گیاه خارج می شود. به عنوان مثال پرکولاسیون آب از حلال خاکستر چوب. در این عمل پتاس و سایر مواد در آب حل می شوند، محلول را معمولا آب قلیایی می نامند. جوشانده ها: معمولا جوشانده ها، از راه جوشاندن ماده گیاهی یا موادی که دارای محتویات محلول در آب و پایدار در برابر حرارت اند، طی مدت زمان معین تهیه می شوند.  توجه: جوشانده ها تنها چند روز دوام می آورند، مگر اینکه حفاظت شوند یا در یخچال نگه داری گردند. دم کرده ها: معمولا دم کرده ها از مواد گیاهی که دارای محتویات محلول در آب اند تهیه می شوند. استاندارد کردن این مواد بسیار مهم است.

دم کرده ها ناپایدار اند و به ویژه مستعد حمله انواع قارچ ها و باکتری ها می باشند. لذا پس از تهیه هر دم کردنی، باید آن را در یخچال نگه داری کرد. عصاره های سیال: عصاره های سیال از طریق خیساندن، پرکولاسیون و تبخیر به دست می آیند. الکل، آب یا گلیسیرین گیاهی و ترکیبات وابسته آن ها از متداولترین حلال هایی اند که در این زمینه استفاده می شوند. تنتور: بیشتر تنتورها حاوی 10 تا 20 گرم مواد متشکله فعال گیاه دارویی (بدون آب) در 100 میلی لیتر آب اند.

از این رو قدرت آن ها 0.1 الی 0.2 عصاره سیال است. تنتور را می توان از همان روشی که برای تهیه عصاره سیال استفاده می شود تهیه کرد. خیساندن نیز راه دیگری برای تهیه تنتور است

فهرست