روش صحیح خشک کردن موهای سر

حوله میکرو فایبر / تی شرت های پنبه ای بهترین برای خشک کردن موهای سر:

شما احتمالا از این موضوع بی خبرید، اما حوله هایی با جنس تریکو، رطوبت موهایتان را در زمانی گرفتن آب اضافی موهایتان را می گیرد، و اینگونه موها خشک می شوند.

علاوه بر این، بافت این حوله ها همچنین می تواند موهای شما را وز کند و باعث شکستگی موها شود. یک گزینه بهتر میتواند استفاده از یک حوله میکرو فایبری یا پارچه پنبه ای باشد که با موهای شما لطیف برخورد می کند و تمام رطوبت آن را نمی گیرد.

در زمان خشک کردن، مدام موهایتان را نمالید:

اکثر زنان موهای خود را به آرامی با حوله می مالند یا از کلاه حوله ای برای خشک کردن استفاده می کنند.هر دوی این روش های خشک کردن، فاجعه بار هستند، زیرا باعث ایجاد گره، وز شدگی و شکستن موها می شوند راه درست این است که از یک پارچه پنبه ای یا یک حوله میکرو فایبر به آرامی برای خشک کردن آب اضافی موها استفاده کنید و بقیه خیسی با هوا کامل خشک شود.

از سشوار خودداری کنید:

گرمای سشوار می تواند به موهای شما آسیب برساند و باعث می شود مو خوره شود، همانند ابزارهای گرمایشی آرایش مویی دیگر. بنابراین، بهتر است تا جای ممکن از استفاده از ،آنها بپرهیزید.

روش خشک کردن مو

آسیب های احتمالی با خشک کردن مو با سشوار

نکات مهم دیگری که باید برای شستشوی صحیح موها به خاطر داشته باشید:

از یک نرم کننده مخصوص مو، بعد از خشک کردن موهایتان استفاده کنید:

اگر این سوال را دارید ” چگونه می توان از شر وزی مو پس از دوش گرفتن خلاص شد؟ ” و همیشه عامل نق زدن هایتان است، در اینجا جواب را برایتان آورده ایم.

بعد از اینکه تا حدودی موهایتان خشک شد ،کمی از مرطوب کننده یا سرم نرم کننده بعد از حمام استفاده کنید. مطمئن شوید از محصولی که بدون الکل است استفاده می کنید، زیرا الکل بیشتر موها را خشک می کند.

استفاده از محصولات مراقبت مو را محدود کنید:

از مصرف بیش از حد محصولات مو، مانند اسپری مو، موس، ژل و غیره، بر روی موهایتان اجتناب کنید، زیرا آنها روی مو و پوست سر می نشینند، منافذ را مسدود می کنند و در نهایت منجر به ریزش مو می شوند.

دوش گرفتن را کوتاه کنید:

سعی کنید خیلی فوری از حمام بیرون بیایید، زیرا هر چقدر موهایتان بیشتر خیس بمانند، همانقدر در وضعیت شکننده و ترد خواهد ماند.

فراموش نکنید که شامپوهای استاندارد هرگز موجب ریزش مو نمیشوند کم پشت شدن موها با عوامل وراثتی یا هورمونی در ارتباط است یا به دلیل بعضی از بیماری ها و مصرف داروها ایجاد می شود.

البته اگر شامپو با موی شما سازگاری نداشته باشد ممکن است به ساقه مو آسیب رسانده و آن را کدر یا خشک و بد حالت کند اما نمی توانید ریزش موهایتان را به شامپو نسبت دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست